ژانویه 26, 2021

گوگل در پی جایگزینی اپراتورهای تلفنی با دوپلکس است

براساس اطلاعات منتشر شده، گوگل به دنبال جایگزینی اپراتورهای تلفنی با دوپلکسه.

وقتی گوگل دو ماه پیش واسه اولین بار از دوپلکس رونمایی کرد، اعلام نظرهای زیادی در مورد اون انجام شد. بعضیا شباهت صحبت کردن اون به آدم رو تشویق کردن و بعضیا در مورد مسائل اخلاقی و اجتماعی اون قلم زدن.

با وجود تموم موضع گیریای ضد و خلاف در مورد این فناوری، گوگل برنامه های خود رو دنبال کرد و حال به نظر می رسه می خواد اپراتورهای تلفنی دنیا رو با هوش مصنوعی سخنگوی خود جانشین کنه.

براساس اطلاعات منتشر شده، گوگل تا کنون با تعدادی از مشتریان احتمالی از جمله یه شرکت بیمه مطرح، مشورتایی به خاطر ساخت یه مرکز خدمات تلفنی مجهز به دوپلکس انجام داده.

به گفته منابع آگاه، دست کم یه مشتری بالقوه، که یه شرکت بیمه بزرگه، به دنبال اینه که طوری از این فناوری بهره مند شه.

یکی از راه هایی که اونا در حال آزمایش اون هستن، اینه که دوپلکس تماسای ساده و سؤالات تکراری مشتریان رو جواب دهد و هر زمان که صحبت شکل پیچیده تری به خود گرفت، اونو به اپراتور انسانی برگشت دهد.

با وجود افشای اطلاعات فوق، سخنگوی گوگل در مصاحبه با سایت دیلی میل اقرار داشته که اونا هنوز آزمایش نسخه خدمات تلفنی دوپلکس رو شروع نکرده ان.

الان، تمرکز ما روی موارد استفاده شخصی از فناوری دوپلکسه و فعلا با تعداد محدودی تستر در حال آزمایش مواردی مثل رزرو کردن میز در رستوران یا گرفتن وقت آرایشگاه و کارای این چنینی هستیم.

این خیلی مهمه که ما این تجربه جدید رو به درستی پیش ببریم؛ به خاطر همین ترجیح می دیم قدمای خود رو آهسته و حساب شده ورداریم و همزمان از یافته های خود که از بازخورد آزمایشا به دست میاد کمال استفاده رو ببریم.

گسترش کاربرده های دوپلکس، می تونه گوگل رو در رقابتی مستقیم با آمازون بذاره؛ چون که آمازون هم در تلاشه شرکتا رو راضی کنه که از دستیار صوتی خود یعنی الکسا استفاده کنن.

یه مؤسسه تحقیقاتی تخمین زده که بازار مراکز پاسخگویی تلفنی ابری از ۶.۸ میلیارد دلار در سال گذشته به ۲۰.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ می رسه.

دلار

به گفته این مؤسسه تحقیقاتی، وجود نیاز واسه بهبود تجربه مصرف کنندگان، باعث شده شرکتای تجاری عموما از پشتیبانی تلفنی استفاده کنن و بعدا از سیستم جدید استقبال کنن.

اولین رونمایی گوگل از هوش مصنوعی خود در کنفرانس پیشرفت دهندگان گوگل، باعث موضع گیریای فراوون علیه این فناوری شد؛ اما گوگل اعلام کرده که در حال بررسی و رفع نگرانیای هست و طی هفته های آینده نسخه های جدیدی از این سیستم رو در اختیار تسترهای خود قرار میده.

منبع: zoomit.ir