دانلود مقاله فارسی دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا-ررسی میزان مشارکت و انسجام

0 Comments

عنوان کامل پایان نامه :

 تبیین شاخص های تقسیمات محله ای منطقه 1 شهرداری تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

_ فعالیتهای مهم در مرکز محله را نام ببرید.

محله درکه: میدان درکه به عنوان یک مرکز محله دارای فعالیتهای تجاری، توریستی و ارائه خدمات کسبی بویژه رستوران ها، مغازه های خرده فروشی، کافه، پایانه و بنگاه های معاملات و املاک می باشد و مرکز محله اصلی در نزدیکی مسجد و حسینیه واقع در روستای درکه دارای فعالیتهای تجاری، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی (مراسم مذهبی و بسیج) می باشد.

محله قیطریه: پارک به عنوان مرکز محله جدید دارای فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی، علمی (کتابخانه)، تجاری( رستوران و بوفه) و ورزشی می باشد. مرکز محله اصلی قیطریه در نزدیکی مسجد و باشگاه و تپه قیطریه می باشد که دارای فعالیتهای اجتماعی، مذهبی، فرهنگی (تعذیه، تئاتر و مراسم مذهبی)، تجاری (میدان میوه و تره بار)می باشد و این مرکز در گذشته محل داد و ستد بوده و امروزه بیشتر اجتماعی و مذهبی شده می باشد.

محله کوهسار: مرکز محله دارای فعالیتهای فرهنگی، آموزشی و ورزشی می باشد و در کانکس شورایاران، کلاسهایی آموزشی و فعالیت هایی فرهنگی دایر می گردد.

_ متراکم ترین بخش محله کجاست؟

محله درکه: میدان درکه و بخش مرکزی محله (روستای درکه و خیابان میر اسماعیلی که میدان درکه را به روستای درکه متصل می کند)، متراکم ترین بخش محله از لحاظ سکونت می باشد. تعدادی خیابان کوهسار و محله کوهسار را که یک محله مجزا می باشد را به عنوان متراکم ترین بخش محله معرفی می کردند.

مطلب دیگر :
دانلود پایان نامه-، قانونی، مدیریتی و اسناد فرادست ایران

محله قیطریه: از نظر ساخت و ساز، اطراف پارک قیطریه ( کوچه روشنایی و روشنگر) متراکم ترین بخش و از لحاظ تراکم محلی، تپه قیطریه بسیار پر تراکم می باشد. بر اساس مشاهدات تپه قیطریه بسیار پر تراکم می باشد.

محله کوهسار: خیابان البرز و الوند متراکم ترین بخش از لحاظ سکونت می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. عوامل موثر در تغییر مرزبندی محله های شهری منطقه 1 شهر تهران کدامند؟
  2. کدام یک از شاخصها بهتر می توانند برای تعیین مرزهای محله ای در منطقه 1 تهران به کار بروند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه