دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا-بررسی میزان مشارکت و انسجام با توجه به رویکرد توسعه پایدار

0 Comments

 تبیین شاخص های تقسیمات محله ای منطقه 1 شهرداری تهران

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

_ تفاوت محله شما با محله های مجاور در چیست؟

محله درکه: تفاوت محله درکه با محله های مجاور در خصوصیت بارز آب و هوایی مطلوب تر و دیگر خصوصیت هایی مانند توریستی بودن، سبک زندگی سنتی تر، بافتی اجتماعی بسیارقوی، بومی و قومی بودن، بالا بودن فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی  می باشد. در این محله شاهد نوعی قشر بندی اجتماعی و به نوعی تضاد طبقاتی  هستیم.  از لحاظ امکانات و خدمات (آموزشی، بهداشتی و پارکینگ) در سطح نازلتری قرار دارند و محله ای بن بست و راه های خروجی محله محدود می باشد و از سویی تردد افراد غریبه  و ترافیک بسیار بالا می باشد. ترافیک سنگینی در روزهای پایانی هفته به چشم می خورد و تمرکز واحدهای کسبی ارائه خدمات غذا و پذیرایی از ویژگی های این محله می باشد. عبور رودخانه درکه، کوهستانی بودن و وجود معدن سنگ این محله را به چند بخش تقسیم کرده می باشد.

محله قیطریه: دارای آب و هوایی دل پذیر، پارکی بزرگ و بافتی بومی می باشد. این محله دسترسی بالاتری به راه های اصلی دارد. دارای نوعی دوگانگی اجتماعی در تپه قیطریه (بافت فرسوده) با سایر نقاط محله می باشد که در محله های مجاور کمتر دیده می گردد و تردد خودرو و افراد غریبه بعلت وجود پارک در این محله بسیار بالاست و در مقایسه با دیگر محلات مجاور فاقد سرای محله می باشد.

مطلب دیگر :
دانلود پایان نامه ارشد-ررسی میزان مشارکت و انسجام با توجه به رویکرد توسعه پایدار

محله کوهسار: محله ای دنج، خوش آب و هوا، جدید و غیر بومی می باشد اما از لحاظ امکانات آموزشی، بهداشتی، روشنایی و تفریحی در مقایسه با سایر محلات مجاور در سطح بسیار پایینی قرار دارد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

  1. عوامل موثر در تغییر مرزبندی محله های شهری منطقه 1 شهر تهران کدامند؟
  2. کدام یک از شاخصها بهتر می توانند برای تعیین مرزهای محله ای در منطقه 1 تهران به کار بروند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه