مقاله رایگان دانلود پایان نامه ارشد-بررسی میزان مشارکت و انسجام

0 Comments

 تبیین شاخص های تقسیمات محله ای منطقه 1 شهرداری تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

_ بناهای یادبود محله شما کدامند؟

محله درکه: بناهای یادبود این محله شامل امامزاده سید محمد اما (ع)، مسجد و حسینیه، حمام (به علت فرسودگی تخریب و بازسازی شده)، درخت 200 ساله در نزدیکی مسجد روستای درکه، سرآسیاب ها، خانه های قدیمی، خانه تابستانی آیت الله طباطبایی،  قبرستان ها و خانم معلم می باشد.

محله قیطریه: بناهای یادبود این محله شامل باغ و یا پارک کنونی قیطریه (باغ خانم صارم الدوله در گذشته)، فرهنگسرای داخل پارک قیطریه (کاخ امیر کبیر)، کارخانه یخ، قلعه اسکندر و غارهایی (امروزه از بین رفته اند)، مسجد جعفری و مجسمه امیرکبیر واقع در پارک قیطریه می باشد.

محله کوهسار: به علت اینکه تازه تاسیس گردیده می باشد بنای یادبودی ندارد.

 

  • خوانایی تفکیک محلات از سایر محلات از رویکرد توسعه پایدار و تئوری نوشهرگرایی:

_ محله شما دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

محله درکه: این محله کوهستانی، توریستی و گردشگری می باشد. دارای آب و هوای بسیار مطبوعی می باشد و به علت مسیر غرب به شرق بادهای شهر تهران، به شش های تهران معروف می باشد.  درکه محله ای مهاجر پذیر و دانشجویی می باشد و بعلت جاذبه های طبیعی و معماری قدیمی جاذب دانشجویان رشته های هنر، معماری و شهرسازی می باشد.  این محله، ییلاقی می باشد و کوه نوردان زیادی به این محله می آیند. محله ای بومی و قومی با بافت اجتماعی بسیار قوی به شمار می رود که هنوز بافت سنتی و محلی خود را حفظ کرده می باشد. از سویی دیگر محله با ترافیک سنگین و فاقد امکانات آموزشی و بهداشتی می باشد.

مطلب دیگر :
پایان نامه ارشد رشته جغرافیا-ررسی میزان مشارکت و انسجام

محله قیطریه: محله ای سنتی، بومی، بافتی قدیمی و با اصالت و دارای آب و هوای مطبوع می باشد. دارای پارک بزرگی می باشد که در تلطیف هوا بسیار موثر می باشد. به راه های شریانی درجه 1 و 2 دسترسی بالایی دارد و ازسویی مشکل ترافیک دارد. بافت فرسوده، ورود افراد غریبه به محله بعلت وجود پارک و و نبود سرای محله از دیگر معضلات این محله می باشد. محله قیطریه دارای بافت بسیار قوی و گسست ناپذیر بخصوص در تپه قیطریه می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

  1. عوامل موثر در تغییر مرزبندی محله های شهری منطقه 1 شهر تهران کدامند؟
  2. شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  3. کدام یک از شاخصها بهتر می توانند برای تعیین مرزهای محله ای در منطقه 1 تهران به کار بروند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه