تمامی محصولات،ابزارها و خدمات ارائه شده توسط گوگل

0 Comments

همه اجناس، وسیله ها و سرویسای داده شده به وسیله گوگل رو می شناسین؟

گوگل نامی آشنا واسه همه کاربران اینترنته و امروزه هر کسی که به هر یک جور با اینترنت در تماس باشه با گوگل تا حدودی آشنایی داره. اما از نظر شما گوگل چیه؟

این روزا به اشتباه نام گوگل واسه خیلی از کاربران اینترنت تداعی گر عبارت ” جستجو در اینترنت” هستش، یعنی از این نام به جای عبارت جستجو در اینترنت استفاده می شه. اما گوگل تنها یه موتور جستجوگره؟

نه اینطوری نیس. گوگل نام یه شرکت بزرگه که خدمات خیلی خیلی متنوعی رو به کاربران اینترنت عرضه می کنه که تنها یکی از این خدمات گسترده اون جستجو در اینترنته. خیلی از کاربران اینترنت همیشه از وسایل جورواجور گوگل استفاده می کنن، اما نمی دونن که این وسیله ها به وسیله شرکت گوگل ارائه شدن. مثلا خیلی از کاربران تلفنای همراه هوشمند از سیتم عامل اندروید روی گوشی موبایل و یا تبلتای خود استفاده می کنن بدون اینکه بدونن اندروید یکی از نرم افزارهای طراحی شده به وسیله شرکت بزرگ گوگله.

موبایل

اگه شما جزو اون دسته آدمایی هستین که به تکنولوژی بسیار علاقه مند هستن احتمال داره یه سریای دیگه از وسایل گوگل مثل Gmail، Google+، Drive، Docs، Translate، Maps، AdWords، Google News و شاید چند وسیله دیگه از گوگل رو بشناسین. اما اینا همه خدمات گوگل هستن؟

در جواب به این سوال باید بگم نه اینطور نیس، اجناس شرکت گوگل بالاتر از چیزی که شما تصور می کنین هستن. حتی شاید شما بسیاری دیگه از وسایل گوگل رو استفاده میکنین اما خودتون بی خبر هستین. واسه اینکه بدونین شما از کدوم وسایل گوگل استفاده میکنین می تونین به Google Dashboard مراجعه کنین. شاید با مراجعه به Google Dashboard از اینکه گوگل شما رو می شناسه و می دونه که شما از چه وسیله ها و امکاناتی استفاده میکنین، بسیار تعجب کنین. اما باید به شما بگم که دنیای گوگل خیلی خیلی گسترده تر از اون هستش که شما حتی بتونین اونو تصور کنین.

اگه می خواین با وسیله ها و امکانات ارائه شده به وسیله شرکت گوگل آشنایی بیشتری پیدا کنین و بتونین با به کار گیری وسایل بیشتر کارای خود رو به مراتب ساده ­تر کنین، به شما پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشین. در این مقاله تموم تلاش ما بر اون هستش که شما رو با همه وسیله ها و امکانات گوگل آشنا کنیم و به کار گیری بعضی از اونا رو به شما بیاموزیم.

لیست همه اجناس، خدمات و وسایل گوگل

در این بخش بیشتر از ۱۹۰ نمونه از اجناس، خدمات و وسایل گوگل لیست شده و توضیحات مختصری در مورد اونا آورده شده. این لیست کامل ترین و کامل ترین لیستیه که تا کنون جفت و جور شده و شاید شما در صفحه اصلی اجناس گوگل (Google Products) هم نتونین اینجور لیست جامعی پیدا کنین.

من شدیدا تاکید می کنم که اگه در این لیست اجناس، وسیله یا خدماتی هست که شما تا کنون از وجود اون بی خبر بودین و ازش استفاده نکردین، حتما واسه یه بار هم که شده اونو امتحان کنین. شناختن همه این وسیله ها علاوه بر اون که موجب افزایش اطلاعات شما از دنیای تکنولوژی می شه می تونه موجب شه که شما با ابزاری آشنا شید که واسه شما امتیازات زیادی داره و شما تا کنون از وجود اون بی خبر بودین.

پس بیایید بدون اتلاف وقت شروع کنیم:

 1. Google Search: این وسیله گوگل، معروف ترین و پرکاربرد ترین وسیله تولید شده به وسیله شرکت گوگله و معمولا با نام Google ازش صحبت به میون میاد. Google Search قوی ترین و محبوب ترین موتور جستجوگر موجود در دنیاست.
 2. AdMob: یکی از پلتفرمای تولید شده به وسیله شرکت گوگل به خاطر ایجاد امکان تبلیغات واسه کاربران AdMobه. فرق تبلیغات ایجاد شده در این پلتفرم با بقیه تبلیغات، اون هستش که تبلیغات این پلتفرم به صورت In-app adsه، یا یعنی با به کار گیری این وسیله تبلیغاتی در اپلیکیشنا ایجاد می شه. این روش تبلیغات واسه تولیدکنندگان اپلیکیشنای موبایل بسیار مناسبه، چون اونا می تونن اپلیکیشنایی که مشابه اپلیکشن تولید شده به وسیله اونا هستن (اپلیکیشنایی که انگار با اپلیکیشن ایجاد شده در رابطه هستن مثلا هر دو اپلیکیشن از گروه بازیا و یا ویرایشگر عکسا هستن ) انتخاب کرده و در اونا تبلیغاتی واسه اپلیکیشن خود ایجاد کنن. این تبلیغات وقتی که کاربر در حال کارکردن با اپلیکیشن میزبانه روی صفحه گوشی موبایل ظاهر می گردن.
 3. Android: اندروید نرم افزاریه که قابل استفاده در تلفنای همراه هوشمنده و در واقع سیستم عامل درصد بالایی از تلفنای همراه هوشمنده. اندروید براساس هسته لینوکس تولید شده و محبوب ترین سیستم عامل در میان سیستم عاملای تولید شده واسه تلفنای همراه س.
 4. Android Auto: ابزاریه که واسه استفاده رانندگان موقع رانندگی با وسایل نقلیه تولید شده. این وسیله علاوه بر اینکه این امکان رو واسه رانندگان بوجود میاره که از اطلاعات مربوط به راه ها و مسیرها باخبر شن این امکان رو هم ایجاد می کنن که به کار گیری گوشی موبایل واسه اونا در بین رانندگی به آسونترین و بی خطرترین شکل ممکن ممکن باشه. این وسیله اول به شکلی طراحی شده بود که تنها اتومبیلای خاصی اونو پشتیبانی می کردن و واسه به کار گیری اون نیاز به خرید یه صفحه نمایش مخصوص و نصب اون در اتومبیل بود، اما تازگیا اپلیکیشن موبایل اونم تولید شده و کاربران می تونن با نصب اون روی تلفنای هوشمند از اطلاعات مربوط به راه ها و هر اون چیزی که در طول رانندگی به اون نیاز مند هستن استفاده کنن.
 5. Android Pay:اپلیکیشنیه که این امکان رو واسه شما جفت و جور می­کنه که با به کار گیری گوشی موبایل خود پرداخت­های خود رو انجام بدین. واسه این کار شما باید اطلاعات مربوط به کارت­های اعتباری خود و هر کارتی که می خواین با به کار گیری اونا پرداختای خود رو انجام بدین به این اپلیکیشن بدین و بعد خیلی راحت می تونین پرداختا و خریدهای اینترنتی خود رو بدون صرف زمان اضافی واسه وارد کردن اطلاعات مربوط به کارت­های اعتباری خود در هر پرداخت، انجام بدین.
 6. Android TV: همونجوریکه از نام این محصول مشخصه، Android TV چیزی مثل تلویزیونه که با سیستم عامل اندروید کار می­کنه و این امکان رو واسه کاربران جفت و جور می کنه که همه اپلیکیشنای ایجاد شده به وسیله برنامه نویسان واسه اندروید رو روی این تلویزیونا هم اجرا کنن. این وسیله علاوه بر اون که امکان جستجو با به کار گیری تایپ عبارت مورد نظر رو واسه کاربران جفت و جور می کنه، امکان جستجوی صوتی رو هم واسه کاربران ایجاد کرده. کاربران می تونن خیلی راحت مثلا عبارت “فیلم سینمایی کیمیا” رو به صورت صوتی جستجو کرده و اونو در تلویزیون خود ببینن. اندروید TV واسه کاربران دنیایی از اطلاعات، بازیا و سرگرمیای جور واجور رو روی تلوزیون اونا جفت و جور می کنه.
 7. فیلم سینمایی

 8. Android Wear: این نام ترکیب دو عبارت Android که نامیه بسیار آشنا واسه همه کاربران اینترنت و Wear که معنی اون پوشیدنه ، گوگل از این ترکیب واسه اشاره به وسایل پوشیدنی مجهز به سیستم عامل اندروید استفاده کرده و یا یعنی Android wear سیستم عاملیه که به خاطر استفاده در وسایل پوشیدنی مثل ساعت، کفش، کیف و… طراحی شده ، البته این نام الان فقط به ساعتای هوشمند تولید شرکت گوگل می گن که دارای سیستم عامل اندروید بوده و این توانایی رو دارن که با گوشی موبایل شما سینک شن و کلیه اطلاعات مربوط به تماسا و پیاما و … رو واسه شما نمایش بدن. علاوه بر این این ساعتای هوشمند می تونن به عنوان Tracker هم مورد استفاده قرار گیرند تا تعداد قدم­ها، اندازه فعالیت، مصرف کالری و … رو واسه شما در طول روز اندازه گیری کنن.
 9. کالری

 10. Blogger: بلاگر یه وسیله رایگان گوگله که واسه شما امکان ایجاد وبلاگای زیاد بدون پرداخت هزینه رو جفت و جور می کنه. کاربران فقط با مراجعه به http://www.blogger.com می تونن خیلی راحت واسه خود وبلاگ ایجاد کنن. اپلیکیشن اندروید این وسیله هم تولید شده که واسه کاربران این امکان رو بوجود میاره که در هر کجا که هستن بتونن واسه خود وبلاگ ایجاد کنن و حتی وقتی که در حال حرکت هستن هم بتونن در وبلاگ خود مطلب بنویسن و مطالب موجود در اونو کنترل کنن.
 11. Dart: یه زبون برنامه نویسیه که به وسیله گوگل ایجاد شده و واسه ایجاد ابزارآلات مربوط به اینترنت و ایجاد اپلیکیشنای موبایل قابل استفاده س. این زبون به وسیله شرکت گوگل به خاطر مقابله با جاوا اسکریپت ایجاد شده.
 12. DoubleClick: این وسیله یه تکنولوژی ایجاد شده واسه ایجاد تبلیغات و آگهی­ های تجاریه. این وسیله واسه شرکت­ها، تولیدکنندگان و فروشندگان امکان ایجاد آگهیای تبلیغاتی دیجیتال و مدیریت اونا رو جفت و جور می کنه.
 13. دیجیتال

 14. org: این محصول گوگل با پشتیبانی اطلاعات و تکنولوژی مجموعه گوگل اجناس خاصی رو تولیدمی کنه و معضلات جهانی رو به مقابله می خواد.  علاوه بر این Google.org هر شرکت که بخواد با اونا مشارکت کنه و خلاقیت کافی داشته باشه رو پشتیبانی می کنه. شعار این شرکت “ایجاد دنیایی بهتر، با سرعت بیشتر” است.
 15. خلاقیت

 16. Google Aardvark: این محصول گوگل یه جور موتور جستجوگر محلیه که در اون افراد سوالات همدیگه رو جواب میدن. گوگل در توصیف این وسیله گفته که در این وسیله شما با دوستانتون و دوستان –دوستانتون می تونین رابطه برقرار کنین و سوالاتی رو مطرح کنین که احتمال اینکه آدمایی که در نزدیکی شما زندگی می کنن جواب اونو بدونن خیلی زیاده.
 17. Google About me: این وسیله گوگل واسه جواب به نگرانی کاربران درباره این موضوع که گوگل اطلاعات شخصی بسیاری درباره اونا داره، طراحی شده. کاربران می تونن با به کار گیری این وسیله اطلاعاتی شخصی خود رو که در دسترس گوگل و بقیه کاربران قرار داره، مدیریت و ویرایش کنن. این اطلاعات شامل نام شما، نشانی شما، نشانی پستی شما، تصاویر مربوط به شما، تاریخ تولد و … هستش. در واقع در این وسیله شما میتونین که همه اطلاعاتی رو که از اول کار با اجناس جور واجور گوگل، مثل Gmail، +Google ، Gtalk و … در اختیار گوگل قرار دادین رو ویرایش کنین. مثلا همونجوریکه در تصویر زیر می بینین من اسمم رو به Unknown Unknown تغییر داده ام.

 • Google Ad Planner: این وسیله که تازگیا به Google Display Planner تبدیل شده، یه وسیله واسه برنامه ریزی بازاریابی اینترنتی و تبلیغات در اینترنته. این وسیله به کاربران در طراحی برنامه های ایجاد آگهیای تبلیغاتی یا Ads کمک می کنه، پیش بینیای انجام شده به وسیله این وسیله به کاربران کمک می کنه برآوردی از کارکرد احتمالی آگهیای مدنظرشان و برآوردی از هزینه احتمالی اون بکنن.
 • برنامه ریزی

 • Google Account Activity: یه گزارش ماهیانه از فعالیتاتون در اینترنت و اندازه به کار گیری وسایل جور واجور گوگل رو بهتون میده. شما می تونین با به کار گیری این وسیله همه سایتایی که در طول یه ماه به اونا مراجعه کردین، همه دفعات Sign in کردن شما در وسایل جور واجور، مثل Gmail، Gtalk و … و هم اینکه تغییرات ایجاد شده در Passwordها و اطلاعات مربوطه و بسیاری اطلاعات دیگه مربوط به فعالیتای خود در اینترنت رو ببینین.
 • Google AdSense: یکی از سروریسای ارائه شده به وسیله گوگل واسه جایابی آگهیای تبلیغاتیه، این سرویس به دارندگان وب سایتا این امکان رو میده که با گوگل همکاری کرده و اجازه درج آگهیای تبلیغاتی در وب سایتشان رو به گوگل بدن و بعد گوگل به ازای هر کلیک دریافت شده از راه اون آگهی واسه سایت مقصد، مبلغی رو به سایت پذیرنده آگهی پرداخت می کنه.
 • Google AdWords: این سرویس ارائه شده به وسیله گوگل به کاربران امکان تبلیغات آنلاین رو ارائه میده و کاربران به ازای هر کلیکی که از این روش دریافت کنن مبلغی رو باید به شرکت گوگل پرداخت کنن. تواناییای Google AdWords واسه نمایش تبلیغات فقط محدود به تبلیغات متنی یا تبلیغات در صفحه یافته های جست جو و یا SERP نیس و بسیار جور واجور تر و گسترده تره. سرویس ادوردز به مشتریان این امکان رو میده که علاوه بر اون که سایت هاشون طبق رتبه ای که الگوریتمای گوگل به اونا اختصاص داده در یافته های جست جو نشون داده می شه، بتونن سایت هاشون رو در همون صفحه اول یافته های جست جوی گوگل واسه کاربرانی که جست جوهایی مربوط به کار و کاسبی و سایت اونا انجام میدن، به صورت تبلیغات کوتاه در فرمتای جور واجور به نمایش بذارن.
  1. Google Alerts: یکی از سرویسای بسیار پرکاربرد گوگل، گوگل آلرتز یا Google Alertsه. همونجوریکه از نام این وسیله پیداست، این وسیله می تونه واسه شما امکان ایجاد آلارم در ایمیلتان رو جفت و جور کنه. این آلارما یا انگار هشدارها بدین صورت هستن که وقتی که شما به موضوعی علاقه دارین و می خواین خیلی سریع از منتشر کردن مطالب جدید در مورد اون موضوع در اینترنت باخبر شید می تونین از گوگل آلرتز استفاده کنین و واسه اون موضوع در پروفایل گوگل آلرت خود یه آلارم تعیین می کنین بدین روش هر موقع که مقاله ای درباره اون موضوع منتشر شه گوگل اونو واسه شما ایمیل انجام میده.
  2. Google Allo: گوگل الو پیام رسان سریع و متفاوتیه که موافق با سیستم عامل اندرویده. این پیام رسان که به وسیله شرکت گوگل واسه استفاده در تلفنای همراه هوشمند، طراحی شده قابلیتای خاصی داره که اونو از بقیه پیام رسانای موجود مثل تلگرام، واتس آپ و وایبر جدا می کنه. در طراحی این پیام رسان امکان تغییر فونت، اندازه و رنگ نوشته ها واسه کاربران جفت و جور شده تا بتونن در تکستای خود بهتر احساسات خود رو بگن. هم اینکه این وسیله دارای امکان جواب گویی هوشمنده، یعنی می تونه پیاماتون رو با الگو ورداری از پاسخای قبلی شما به بقیه پیاما جواب دهد. مثلا در جواب یه متن خنده دار حدس می زنه که شما بیشتر از کلمه عامیانه خخخخخ استفاده می کنین تا کلمه LOL . هم اینکه جواب هوشمند واسه پیامای شامل تصویر هم به درستی عمل کرده و پس از دریافت تصاویر با در نظر گرفتن مضمون اونا به فرستنده جواب میده. مثلا در صورت دریافت یه عکس از منظره به فرستنده جواب عالیه یا جالبه رو میده.
  3. خنده

  4. Google Analytics: ابزاریه که به صورت رایگان از طرف گوگل واسه کمک به طراحان سایتا واسه بررسی داده های مربوط به یه سایت، ارائه شده. این وسیله یه تحلیل گر قوی آماریه که قادر به اندازه گیری و بررسی ترافیک یه وب سایته و به کاربران کمک می کنه که دید بهتر و دقیق تری نسبت به بازدیدکنندگان سایت خود داشته باشن. ازجمله اطلاعاتی که این وسیله می تونه در اختیار صاحبان وب سایتا و طراحان سایت بذاره میشه به بررسی موقعیت جغرافیایی کاربران، بررسی اینکه کاربران از چه روش به یه سایت هدایت شدن، کاربران به کدوم مطالب علاقه بیشتری نشون دادن و اونا رو اشتراک گذاری کردن، بازدیدکنندگان چه یه وقتی رو در سایت شما مونده ان و … رو نام برد.
  5. Google Answers: یکی از خدمات بسیار پرطرفدار ایجاد شده به وسیله گوگل همین گوگل Answers بود، این وسیله واسه کاربران این مکان رو جفت و جور می کرد که از افراد متخصص در مورد جستجو در اینترنت واسه حل سوالات و مشکلات خود واسه جستجو در اینترنت کمک بگیرن. در این وسیله کاربران سوالی رو پست می کردن و هم اینکه مبلغی رو تعیین می کردن که در ازای جواب به سوال مورد نظرشون به فرد جواب بدن پرداخت می کنن. بعد افراد متخصص در اون زمینه جواب مورد نظر رو در اینترنت جستجو کرده و در گوگل Answers پست می کردن. فردی که سوالی رو مطرح می­کرد فقط در صورت دریافت جواب مد­نظرش مجبور به پرداخت هزینه تعیین شده بود.
  6. مشکلات

  7. Google Apps: یه مجموعه از اپلیکیشن­های تحت وبه که به صورت یه پکیج به کاربران ارائه می شه. این مجموعه شامل وسایل ارتباطی تولید شده به وسیله گوگل مثل Gtalk، Google mail، Hangouts و Google + و Google Calendar، وسیله ویرایش متن و ایجاد جداول Google Docs و ابزارهایی واسه پیشرفت صفحات وب مثل Google sites می­باشه. این مجموعه رو میشه به چشم یه مجموعه اداری یا office suite آنلاین نگاه کرد.
   Google Apps  به موسسات این اجازه رو می ده تا از این سرویس تحت دامنه شخصی خودشون استفاده کنن و حتی ظاهر این برنامه ها رو برابر سلیقه خودشون واسه همخوانی با موسسه خود تغییر بدن.

  بدین صورت دانشگاه ها یا مراکز آموزشی میتونن تا منتخبی از برنامه های Google Apps رو در ظاهری آشنا و کاربر پسند به دانش آموزان و دانشجویان خود ارائه بدن. نسخه آموزشی اون تقریبا تموم امکاناتی رو که نسخه تکمیلی و پولی اون داره رو به صورت رایگان پوشش میده.

  دانشجو

  1. Google App Engine: گوگل اپ انجین یا موتور اجرای برنامه گوگل (Google App Engine) که با عنوانای دیگری هم چون GAE و GAE/J هم در میان کاربران معروف شده، امکان اجرای برنامه های تحت وب رو روی سرویس دهنده های گوگل جفت و جور می کنه. ساخت، حفظ و مدیریت ترافیک و داده ها به آسونی در این سیستم قابل اجرا هستش.
  2. Google Base: این سرویس یه پایگاه داده که به وسیله گوگل جفت و جور شده و در اون هر کدوم از کاربران می تونن هر محتوایی که میخوان رو در اون بذارن. این محتواها می تونه به صورت متن، تصویر و داده های منظم به فرم XML، PDF، Excel و… باشه. داده های قرار داده شده به وسیله کاربران در این پایگاه داده قابل جستجو هستن و به وسیله موتور جستجوگر (Google Base Google Base search engine) میشه در اونا جستجوهایی انجام داد. همه کاربرانی که یه حساب گوگل داشته باشن می تونن در Google Base محتوا منتشر کنن و پس از منتشر کردن محتوا می تونن در هر وقتی اونو ویرایش کنن.
  3. Google Blog Search: یه تکنولوژی جستجوئه که به وسیله شرکت گوگل واسه جستجو در وبلاگا ایجاد شده. در واقع این وسیله یه جستجوگره که تمرکز اون در جستجوها روی مطالب موجود در وبلاگ هاس.
  4. Google Bookmarks: یه وسیله نشونه گذاری آنلاینه که به وسیله گوگل طراحی شده. این وسیله واسه کاربران این امکان رو جفت و جور می کنه وب سایتای مورد نظر خود رو ذخیره سازی کنن تا بتونن در هر کجا که هستن به اونا دسترسی داشته باشن. این وسیله با امکان نشونه گذاری یا Bookmark که در مرورگرها هست به طور کامل فرق داره. وقتی که شما تو یه مرورگر یه سایت رو Bookmark می کنین، فقط به وسیله همون مرورگر قادر به رسیدن دوباره اون صفحه هستین. اما وقتی که شما با به کار گیری وسیله Google Bookmark یه صفحه رو نشونه گذاری میکنین کافیه با به کار گیری اون سیستم به حساب گوگل خود وارد شید تا بتونین به همه اطلاعات مربوط به وب سایتایی که اونا رو نشونه گذاری کردین دسترسی داشته باشین.
  مطلب دیگر :
  کف شوی صنعتی دستی

  در واقع با به کار گیری این وسیله روی هر مرورگری در هر کامپیوتر قادر به بازیابی اطلاعات خود هستین، علاوه بر این شما می تونین واسه هر وب سایتی که علامت گذاری می­کنین با به کار گیری این وسیله توضیحاتی به صورت متن و هم اینکه آیکونایی واسه اونا مشخص کنین تا هنگام مراجعه دوباره به این وب سایتا با به کار گیری توضیحات گفته شده مطالب مورد نظر خود رو بهتر به یاد بیارین.

  1. Google Book: یه جستجوگر تولید شده به وسیله شرکت گوگله که تمرکز جستجوهای اون روی کتابا هستش. در این جستجوگر شما می تونین کتاب مورد نظر خود رو از بین میلیونا کتاب که به وسیله ناشران جور واجور منتشر گردیده ان و در کتابخانه های جور واجور در سراسر دنیا قرار دارن رو جستجو کرده و متن کامل اونو ببینین. البته در این کتاب خونه تنها کتابایی که به وسیله شرکت گوگل اسکن شده باشن و در پایگاه داده قرار گرفته باشن در دسترس میشه، اما نکته مثبت اون هستش که بیشتر این اسکنا با به کار گیری روشای OCR از حالت تصویر به متن تبدیل شدن.
  2. Google Browser Size: ابزاریه که با صاحبان وب سایتا کمک می کنه بررسی کنن که سایت اونا به چه صورت واسه کاربران نشون داده می شه، مثلا به صاحبان سایت نشون میدن که کاربران بدون به کار گیری اسکرول قادر به دیدن چه مقدار از صفحه هستن.
  3. Google Buzz: گوگل باز یه شبکه اجتماعیه که در اون توانایی ایجاد میگروبلاگ و هم اینکه فرستادن پیام هم هست. این سرویس به شکلی طراحی شده که از راه جیمیل قابل رسیدنه و تموم لینکا، کامنتا و پیامایی که ارسال می شن داخل صندق پیامای کاربر ذخیره می شن.
  4. Google Calendar: یه اپلیکیشن موبایل و وبه که به وسیله شرکت گوگل ایجاد شده و امکان مدیریت برنامه­ ها و زمانبندی قرارها رو واسه کاربران جفت و جور می کنه. مثلا این وسیله به کاربران کمک می کنه که همه وقایع مهم زندگی مثل تاریخ تولد دوستان و اعضای خونواده، سالگرد ازدواج و … رو از خاطر نبرن و هم اینکه کاربران می تونن واسه یاد بیاری زمان قرارهای ملاقات، مراجعه به دکتر و حتی بازیای مهم مورد نظر خود از این وسیله استفاده کنن.
  5. ازدواج

  6. Google Checkout: یه سرویس پردازش فرایندهای خرید آنلاین و پرداخت آنلاینه که به وسیله شرکت گوگل واسه آسون سازی روند خرید واسه کاربران طراحی شده. کاربران با ذخیره سازی اطلاعات مربوط به کارت­های اعتباری خود در Google Checkout و پیگیری اون از راه حساب گوگل خود می تونن روند خرید رو فقط با یه کلیک (روی دکمه ای که پس از فعال سازی این سرویس واسه شما روی صفحات خرید اینترنتی ظاهر می شه) بکنن و مراحل فرستادن اونو در حساب گوگل خود پیگیری کنن.
  7. Google Chrome: یکی از مرورگرهای بسیار مشهور و محبوب در میان کاربران که در اون طراحیای ساده و تکنولوژی پیچیده ای به خاطر سریعتر، امن تر و آسون تر کردن به کار گیری وب واسه کاربران بکار برده شده. گوگل کروم از موتور جاوااسکریپت جدیدی به نام V8 استفاده می کنه که موتوری کدباز و یکی از زیر مجموعه های پروژه کرومیوم (Chromium) است که به وسیله گوگل در سال ۲۰۰۸ راه اندازی شده و تمرکز این مرورگر روی سرعت و بازدهی بالا در بارگذاری صفحات وبه که در این مدت کوتاه که از عرضه اون می گذره به این هدف نائل اومده و خیلی از مرورگرهای قبل از خود رو گذرونده.
  8. Google Chrome Sync: یه وسیله براساس گوگله که واسه کاربران این امکان رو جفت و جور می کنه که بوک مارکا و یا سایت­های نشونه گذاری شده خود رو در هر کامپیوتری که با اون کار می کنن وارد کنن. واسه این منظور کاربران باید وقتی که روی یه کامپیوتر کار می کنه و می خواد وب سایتی رو بوک مارک کنه به سامانه حساب گوگل خود وارد شه، این اطلاعات در حساب گوگل شخص ذخیره می شه و وقتی که شخص روی هر کامپیوتر دیگری که می خواد ازش استفاده کنه، از راه گوگل کروم وارد به حساب گوگل خود وارد شه، همه اطلاعات واسه شخص بازیابی می گردن و هم اینکه اطلاعات جدید هم در حساب شخص ذخیره سازی شده و در بقیه سیستما قابل بازیابی هستن.
  9. Google Chromebook: کروم بوک یه رایانه شخصی و چیزی مثل یه نوت بوکه فرقش اینه که سیستم عامل اون، یه سیتم عامل طراحی شده به وسیله شرکت گوگل کرومه و به همین نام (سیستم عامل گوگل کروم) شناخته می شه. سیستم عامل کروم بوک به گونه ایه که در اون منوی استارت یا هر چیز دیگری که ما رو به یاد سیستم عاملای عادی بندازه، وجود نداره و عوضش همه چیزی که در این سیستم عامل در اختیار کاربر قرار داده می شه یه صفحه ورود قشنگتر به همراه یه مرورگره و فقط همین. در واقع این کروم بوک واسه کاربرانی مناسبه که همیشه به جستجو در اینترنت می پردازن.
  10. Google Chromebook Pixel: کروم بوک پیکسل هم مانند کروم بوک چیزی مثل یه نوت بوک یا یه لپ تاپ شدیدا نازک و کم حجم و سبکه. در واقع کروم بوک پیکسل همون کارکردهای کروم بوک رو داره اما ظاهر دستگاه کمی قشنگتر تر شده و به جای صفحه نمایش عادی روی اون از صفحه نمایش لمسی استفاده شده. از این رو این دستگاه گرون تر از کروم بوکه، البته شایان توجهه که این دستگاه نسبت به دستگاه کروم بوک از سخت افزاری قوی تری و بهتری برخورداره و از این رو کار رو واسه کاربران آسون تر می کنن.
  11. Google Chromium: گوگل کرومیوم هم مانند گوگل کروم یه مرورگر وبه و یکی از تفاوتا اصلی اون با گوگل کروم در اون هستش که توانایی نصب و اجرا در پلتفرمای دیگه رو هم داراه (بجز ویندوز توانایی نصب روی لینوکس و مک و… رو هم داره). درواقع گوگل کرومیوم رو میشه انگار نسخه پایه ای و کدباز گوگل کروم نامید که در اون بعضی امکانات گوگل کروم مثل فلش پلیر، PDF reader ، امکانآپدیت خودکار و … وجود ندارن.
  12. Google Classroom: یه نرم افزار بسیار کاربردی واسه برگزاری کلاسای درس بدون نیاز به حظور فیزیکی علم آموزانه. دانش آموزان می تونن به جای صرف زمان واسه حضور پیدا کردن در کلاس درس از این برنامه استفاده کرده تا از مطالب درسی بهرمند گردند. این نرم افزار به شکلی طراحی شده که معلمان می تونن با به کار گیری اون دانش آموزان رو خیلی راحت به کلاس اضافه کرده و به اونا یه کد علم آموزی اختصاص بدن و یا از کلاس حذف کنن. این وسیله به معلمان کمک می کنه که علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ها، ارتباطات خود رو با دانش آموزان بهتر کنن. این برنامه واسه کسائی که Google Apps for Education رو دارن در دسترسه و هماهنگی خوبی با برنامه های دیگه گوگل مثل Gmail, Dirve و Docs داره.
  13. دانش آموز

  14. Google Cloud Platform: گوگل کلود پلتفرم (Google Cloud Platform) یه سرویس گوگله که امکان کلود کامپیوتینگ رو واسه کاربران جفت و جور می آورد این سرویس زیرساخت قدرتمندی از گوگله که سرعت بالای شبکه، سرورها و نرم افزار اونو نسبت به دیگر سرویسا جدا می کنه.این سروریس امکانات بسیاری رو واسه پیشرفت دهندگان برنامه های کاربردی و یا وب ارائه میده تا اونا بتونن اپلیکیشنای خود رو تو یه زیرساخت قوی و امن بسازن، تست کنن و پیشرفت بدن.
  15. Google Cloud Print: گوگل کلود پرینت نرم افزاریه که امکان پرینت گرفتن رو روی هر وسیله، سیستم عامل و مرورگری بدون نصب درایورهای پرینتر ممکن می کنه. با به کار گیری این وسیله کاربران میتونن که مطالب لازم خود رو حتی اگه روی گوشی موبایل اونا و یا درون ایمیل یا جیمیل اونا قرار داشته باشه پرینت بگیرن. شعار گوگل واسه این محصول “پرینت از هر کجا و هر ابزاری ” است. این تکنولوژی پرینترها رو به وب وصل کرده و به کار گیری اونا رو با به کار گیری هر سیستم عامل و هر ابزاری شدنی می کنه.
  16. Google Code: یه فضای آنلاینه که واسه رد و بدل کردن نظر میان کدنویسان و طراحان نرم افزارهای جور واجور بوجود اومده تا با همدیگه به رد و بدل کردن نظر و اشتراک گذاری کدهای مورد نظرشون بپردازند. در این فضا همه وسیله ها پیشرفت نرم افزار گوگل و منابعی که پیشرفت دهندگان نرم افزارها به اون نیاز دارن هست.
  17. Google Consumer Surveys: ابزاریه که می تونه اطلاعاتی درباره وضعیت بازار اینترنت و مشتریان یا به عبارت بهتر مصرف کنندگان اینترنت در اختیار طراحان سایت و کسائی که میخوان تجارتا اینترنتی بکنن، بذاره. با به کار گیری این وسیله آدمایی که تجارتای اینترنتی انجام میدن می تونن در کمترین زمان، قابل اطمینان ترین آمارها و اطلاعات رو درباره وضعیت بازار جنسا و سرویسای جور واجور در اینترنت بدست آورده و بهترین و مناسب ترین تصمیمات رو واسه تجارت خود بگیرن.
  18. Google Contacts: ابزاریه که واسه کاربران تلفنای همراه هوشمند امکان ذخیره سازی، سینک کردن و مدیریت مخاطبین رو جفت و جور می کنه، این سرویس به صورت ابری یا Cloudه و کلیه اطلاعات مربوط به هر کدوم از مخاطبان مثل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و … رو که شما تو یه گوشی سینک شده با اون وارد کرده باشین رو می تونه در حساب گوگل فرد ذخیره کنه. در این صورت دیگه احتیاجی نیس که کاربران نگران از دست رفتن اطلاعات اونا در صورت بروز مشکل در تلفن همراهشون باشن، بلکه می تونه با به کار گیری حساب گوگل خود خیلی راحت اونا رو بازیابی کنن.
  19. Google Contact Lens: این وسیله طراحی شده به وسیله شرکت گوگل یه نوع لنز هوشمنده که با چشم مریض در تماسه و اندازه گلوکوز موجود در اشک مریض رو اندازه گیری می کنه. این وسیله واسه کمک کردن به بیماران دیابتی طراحی شده.
  20. Google Contributor: برنامه­ ایه که به وسیله گوگل راه ­اندازی شده و که به کاربران شبکه­ گوگل اجازه می­دهد تا سایت­های در رابطه به گوگل رو بدون تبلیغاتی که به وسیله گوگل در سایت قرار داده شده، ببینن. این برنامه با سایت­های برجسته مانند Onion و Mashable به خاطر تست این سرویس شروع شد. از سال ۲۰۱۵ این برنامه واسه هر کاربری در آمریکا قابل دسترسیه. این نکته مهمه که این سامانه فقط تا آخر سال ۲۰۱۶ ثبت نام انجام می­دهد.
  21. Google Correlate: این سرویس واسه بررسی اتحاد بین کلمات جستجو راه­ اندازی شده. در واقع این سرویس یکی از خدمات کنسول جستجوی گوگله و واسه جستجوی کلید واژه ها واسه سئو مهمه. با به کار گیری این سرویس می­توان کلمات مربوط به همدیگه رو در جستجو­ها پیدا کرده و زیادی جستجوی اونا رو در مناطق جور واجور بررسی کرد. شما می­تونید یه کلمه رو به این سرویس بدین و نمودار زیادی جستجوی اون کلمه رو از این سامانه دریافت کنین.
  22. Google Creative Lab 5: یه اپلیکیشن واسه کار به وسیله­ وبه که واسه دعوت از طراحان، کد نویسان، نویسندگان، کارشناسان انیمیشن­ و… طراحی شده. گوگل به این روش کارمندان جدید خود رو انتخاب کرده و مورد آزمایش قرار می­دهد.
  23. Google Cultural Institute: این سامانه یه موزه­ مجازیه که آثار میلیون­ها هنرمند رو در کنار هم جمع آوری کرده. این یه وسیله فرهنگیه که همه می­تونن با مراجعه به اون آثار موجود در این موزه­ دیجیتال رو مورد بازدید بذارن. در این مجموعه اعضا تلاش می­کنن تا با همکاری موسسات جور واجور نمایش­گاه ها و مجموعه­های آنلاین رو در دسترس عموم بذارن. در این مجموعه آثاری از موزه­ های انگلیسی، موزه­ گالیله در فلورانس، موزه­ Auschwitz-Birkenau و هم اینکه موزه­ Polish History و بسیاری آثار دیگه به شکل آنلاین جفت و جور شده. هم اینکه خاطرات بزرگانی مثل نلسون ماندلا و نسخه ­های خطی منتشر نشده از اون در این سامانه میشه دید.
  24. Google Currents: این وسیله یه اپلیکیشن واسه مشاهده­ مجله­ های اجتماعی به شکل آنلاینه که به وسیله گوگل به مخاطبان ارائه می­شه. این وسیله جانشین Google Play Newsstand  است. این اپلیکیشن واسه اندروید و IOS ارائه شده. با این وسیله کاربران می­تونن اخبار و مقالات رو به شکل بسیار قشنگتر و به آسونی بخونن. خیلی از وب­سایتای معتبر خبری در مجموعه­ این وسیله هست و دسته بندی­های این وسیله این امکان رو به کاربران داده تا به آسونی به محتوای دلخواه خود دسترسی داشته باشن.
  25. Google Custom Search Engine: این سامانه به کاربران اجازه می­دهد تا در وب­سایت خود یه موتور جستجو داشته باشن تا کاربران سایت اونا بتونن اطلاعات مورد نیازشون رو در سایت جستجو کنن. از اونجایی که این موتور جستجو به هسته­ اصلی موتور جستجوگر گوگل وابسته، کیفیت خوبی در جستجوها به کاربران ارائه می شه و یافته ها در رابطه واسه اونا به نمایش گذارده می­شه. افراد می­تونید در این سامانه محدودیت­ هایی رو اعمال کنین تا یافته های برابر با خواسته­ اونا به نمایش در بیاد. اونا می­تونن موتور جستجوی خود رو به طور کامل مثل موتور گوگل راه­ اندازی کنن. از طرف دیگه با اعمال تنظیماتی می­تونن بر نمایش یافته های خودتون در مقایسه با یافته های دیگه تاکید بیشتری داشته باشن. هم اینکه می­تونن یافته های شخصی رو از یافته های کلی حذف کنن.
  26. Google Dashboardاین سامانه همه اطلاعات و ابزارهایی که گوگل در اختیارتون قرار داده رو به صورت یه جا واسه شما به نمایش می­گذارد. Contacts ، Docs ، FeedBurner ، Webmaster Tools ، Plus ، Groups ، iGoogle ،  YouTube، GMail ، Google Music by Google Beta ، Connections and Content ، Talk ، Tasks ، Voice ،  Picasa Web Albums ، Reader ، Sites ، Social Web History  همه ابزارهایی هستن که در داشبورد گوگل در اختیارتون قرار داده شده­ ان.
  27. Google Design: یه کمپین گروهیه که به وسیله گوگل اداره می­شه تا در اون طراحان، نویسندگان و توصعه دهندگان وب در تیم­های جداگونه به تولید وسیله ها، منابع، رخدادها و انتشاراتی می­پردازند که طراحیای آینده­ گوگل چه در داخل شرکت و چه در خارج اونو مورد پشتیبانی و پشتیبانی قرار می­دهد.
  28. Google Desktop: با این وسیله می­تونید در رایانه­ خود به همون آسونی که در گوگل جستجو انجام می­بدین، به جستجو بپردازید. امکاناتی مثل ساعت، تقویم، دفترچه­ یادداشت و … از دیگر امکاناتیه که این وسیله در اختیار کاربران خود قرار می­دهد.
  29. Google Developers: این سامانه سایتی از گوگله که به خاطر پیشرفت­ نرم افزارها، رابط­های کاربری برنامه­ سازی و منابع تکنیکال راه اندازی شده. در این سایت گروه­هایی جهت بحث و رد و بدل کردن نظر پیشرفت­ دهندگانی که از وسایل پیشرفت دهنده­ی گوگل (Google’s developer products) استفاده می­کنن، راه اندازی شده.
  30. Google Translate: یه دیکشنری آنلاین رایگان که به وسیله شرکت گوگل طراحی شده و توانایی ترجمه از هر زبانی به زبون دیگه رو داره و محدود به چند زبون مخصوص نیس.
  31. Google Directory: یه وب دایرکتوری یا سایت مرجعه که بقیه و”